راهنمایی انتخاب نوع و تعداد دوربین مداربسته منزل ارسال نظر

انتخاب دوربین مداربسته مناسب در ساختمان های مسکونی

نصب دوربین مداربسته در ساختمان های مسکونی عموما با اهداف امنیتی صورت می گیرد و اهالی ساختمان معمولا دغدغه های مشترکی دارند . این مقاله به شما کمک میکند تا انتخاب راحتری را برای دوربین های مداربسته مورد نیاز در منازل داشته باشید.

انتخاب نوع سیستم

استفاده از دوربین های انالوگ و نسل AHD و نسل Turbo HD و نسل HD-CVI در منازل بسیار رایج است. (برای اطلاع از هر نسلی روی نام ان کلیک کنید).این کار یک دلیل منطقی دارد چرا که دوربین های شبکه بسیار پر هزینه تر هستند (حدودا دو تا سه برابر) و با توجه به محدود بودن ورودی های ساختمان نیازی به کیفیت بسیار بالای تصویر نخواهد بود پس هزینه کردن در این زمینه از نظر فنی و مالی منطقی نخواهد بود. و همچنین در بازار عرف امروز نسل AHD با قیمتی نازل تراز دو نسل HDCVI و Turbo HD و با کیفیتی مناسب ، پرچم دار نسل مناسب دوربین مداربسته برای منازل می باشد.

انتخاب محل های نصب و تعداد دوربین ها

محل نصب دوربین ها میتواند برای هر ساختمان متفاوت باشد اما به صورت کلی محل های رایجی برای نصب دوربین وجود دارد که به آنها اشاره میکنیم:

  • درب ورودی ساختمان: مهمترین قسمت برای کنترل ورود و خروج افراد افراد می باشد که اصولا بین یک تا دو دوربین این محیط را بسته به نوع درب ورود پوشش میدهد.
  • پارکینگ ها: با توجه به شکل و تعداد طبقات باید دوربین های مناسب برای پارکینگ طوری انتخاب شود که حداقل ورود و خروج خودروها را نشان دهدو به طور معمول بین دوتا چهار دوربین در انتهای گوشه های پارکینگ باتوجه به محیط تحت پوشش مناسب می باشد.
  • حیاط: در صورتی که حیاط شما پشت ساختمان قرار دارد و امکان ورود از محیطهای مجاور به ان وجود دارد باید با حداقل یک دوربین محافظت شود.
  • رو به روی ساختمان: در صورتی که اهالی ساختمان خودروهای خود را روبه روی ساختمان پارک میکنند نیاز خواهد بود یک یا دو دوربین برای پوشش محیط رو به روی ساختمان در نظر گرفته شود.
  • پشت بام: در صورتی که پشت بام ساختمان از ساختمان های مجاور قابل دسترسی است نیاز خواهد بود حداقل یک دوربین برای ورودی پشت بام در نظر گرفته شود و یا دوربین هایی برای پوشش قسمت های حساس پشت بام در نظر گرفته شود.

 

شیوه انتخاب محصول مورد نیاز از فروشگاه 3030TV

آسان ترین راه برای خرید:

بعد از مطالعه مطالب و مشخص شدن تعداد دوربین مورد نیاز خود میتوانید به مراجعه به این URl:https://3030tv.com/packagecctv پکیج مناسب خود را با توجه به تعداد دوربین ها و نسل مورد نظر خود خرید کنید.

 

 

راه حل دیگر:

شما برای ایجاد پکیج دوربین مداربسته نیاز به دوربین مداربسته ، دستگاه ضبط کننده ، آداپتور دارید .برای خرید تک تک این دسته از محصولات با مراجعه به  URL:https://3030tv.com/shop  و مطابق تصویر زیر در قسمت دسته بندی برای خرید دوربین مداربسته( دوربین های BULLET  یک نوع از نظر شکل ظاهری دوربینی است که مخصوص محیط خارجی و ضد آب و گرد و خاک می باشد و دوربین های DOME برای محیط های داخلی استفاده میشود) با توجه به نسل و از نظر شکل ظاهری دسته دوربین خود را انتخاب و پس از مقایسه بین دوربین های موجود دوربین خود را به سبد خرید اضافه می کنید.

دستگاه ضبط کننده با توجه به نسل شما برای نسل AHD دستگاه DVR  و برای نسل HDCVI دستگاه HDCVR  و برای نسل Turbo HD دستگاه DVR می باشد ، که بسته به تعداد ورودی دوربین در 4 کاناله ،8 کاناله ، 16 کاناله و… تقسیم میشود.

آداپتور دوربین نیز با توجه به تعداد دوربین می باشد که هر دوربین نیاز به یک آداپتور دو آمپر دارد اما میتوان از آداپتور های صنعتی به جای اداپتورهای نیز استفاده کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *